تبلیغات
آموزش زبان ترکی استانبولی - تعبیر خواب

آموزش زبان ترکی استانبولی
 
آموزش گام به گام ترکی استانبولی در اینجا بهتر از همه جاروزهای شنبه ,دوشنبه و چهارشنبه با درسهای جدید این وب بروز رسانی میشود


 
نوشته شده در تاریخ شنبه 12 بهمن 1392 توسط H-salimi

Rüyada Azrail görmek tabiri

Rüyada Azrail’i güler yüzlü görmek, rahat ve acısız bir ölüme işarettir. Asık’yüzlü görmek, ıstıraplı bir ölümdür. Azrail’le mücadele ederek “kazandığını gören; hasta ise iyileşir, değilse ömrüne ömür katar. Ancak mücadelede yenildiğini görmek iyiye yorulmaz. Azrail’i can alırken görmek de, ömrün uzamasıdır. Azrail’le konuşmak, dertlerin kolay kolay bitmeyeceği anlamına gelir. Kendini Azrail gibi gören, her şeyi göze alarak zorlu işlerin altından başarıyla kalkar.


تعبیر دیدن کامپیوتر در خواب

Rüyada bilgisayar görmek, meslekte başarı elde edeceğine; bilgisayarda chat yapmak: Kısa zamanda haber alacağına, internetten sitelere girmek: Yeni şeyler öğrenip, yeni ilişkilerde şansının açılacağına işarettir.

Rüyada bilgisayarla çalışmak, okul ve iş hayatında değişiklik yaşamak anlamına gelir. Rüyada bilgisayarda oyun oynamak ise hayatınızda boş işlerle uğraştığınıza, zamanınızı daha iyi değerlendirmeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada bilgisayar satın almak, yeni bir girişimde bulunmak anlamındadır. Bilgisayarın bozulması ise iş hayatında karşılaşılacak bir aksiliktir.

..........................................

دیدن شاخ در خواب


Rüyada hayvan başında boynuz görmek, göründükleri gibi kanlı olmayan işlere girmekten kaçınmanız gerektiğine bir işarettir. Kendi başınızda boynuz görmek, ihanete, alçaklığa kurban gitmemek için ayağınızı denk atmanız gerektiğini gösterir. Rüyada boynuzdan yapılmış boru sesleri bir otomobil klaksonu veya sis düdüğü duymak, ayağınızı temkinli atın demektir.

Rüyada boynuzlu bir hayvanın saldırdığını görmek, düşünülenin aksine güzel bir rüyadır. Güçlü bir kimseden gelecek bir yardım, destektir. Boynuzun vücuda batması, başarıya ulaşmak, ün sahibi olmaktır. Bu tür bir rüya pek sık görülmez ancak gören kişi ömrü boyunca maddi sıkıntı çekmez.

........................................................

دیدن ساعت در خواب

Genel olarak özel hayatınızı temsil eder. Rüyada kol saati, köstekli saat vb. özel işlerinize; masa ve duvar saati ise yuva, aileyle ve genel işlerinizle ilgili konulara işarettir. Düzgün işleyen saat, özel hayatınızın sorunsuz olduğunu yansıtır.

Ancak saatin durması, genel ve özel işlerinizde ortaya çıkacak tersliklerden dolayı yaşanacak büyük sıkıntıları açıklar. Özellikle kol saatinin durması, büyük bir sağlık sorununa delalettir. Ayrıca rüyada saatin ileri gittiğini görmek, hayatınızla ilgili güzel gelişmeler; geri kaldığını görmekse, işlerin istediğiniz gibi gelişmeyeceği anlamına gelir.

Yeni bir kol saati taktığını görmek, özel hayatınızdaki olumlu değişiklikleri anlatır. Bu değişiklikler evlilik, aşk ve kısmetle ilgili olabilir. Rüyasında bir dükkanda saat beğendiğini gören kimse, türlü fırsatla karşılaşacağının haberini alır. Bu rüya, bekar bir erkek için ailesinin uygun gördüğü kişiyle evliliktir. Eğer bileğine biri tarafından saat takıldığını görürse, sevdiği insanın bir yakınıyla evlenecektir. Fakat güzel bir saat çaldığını görürse, aşık olduğu kimseyle hayatını birleştirir. Kol saatinin vb.nin bozulması ya da zarar görmesi, duygularla ilgili üzüntü veya sağlıkla ilgili bir sorundur.

Rüyada saatinin kaybolduğunu görmek de, işlerle ilgili ya da özel hayatınızda beklenmedik bir zarara uğramaktır.

..................................................

Saç ile ilgili rüyalar genel olarak yolu simgeler. Rüyasında saçının güzelleştiğini gören kimse, kendini çok iyi hissettiği bir dönemdedir. Saçların birden gürleşmesi, bolluk demektir. Rüyada saçlarını taramak ya da fırçalamak, hayırlı ve kazançlı bir yola işarettir. Saçlarını kestirmekse, kadınlar için özel hayatta değişiklik, erkekler içinse gene yolculuk anlamına gelir. Fakat bir erkek saçlarını kazıttığını görürse, iş hayatında zor günler geçirir. Kirli saç, genel sıkıntılara delalettir. Ayrıca saçlarını sabunla ya da şampuanla yıkadığını görmek de, yolla ilgili bir sıkıntıdır. Eğer rüyada saçın durulandığı görülürse, sıkıntı kolaylıkla atlatılır.

Saçların döküldüğünü görmek, ani bir üzüntüyü; başta bir yerin açıldığını görmekse, para sıkıntısını anlatır. Rüyada saçlar kaşıntı nedeniyle dökülüyorsa, sürpriz bir paraya delalettir. Saçkıran olduğunu görmek, parayla ilgili olumsuzluklardır. Haram bir para da söz konusu olabilir. Ancak saçında kepek olduğunu gören, toplu bir para alır. Rüyasında kel iken birden saçının çıktığını görense, büyük bir sevinç yaşar. Kel birinin rüyasında saçının çıktığını görmesi de aynı şekilde yorumlanır. Saçların ağarması, büyük bir hayal kırıklığını yansıtır. Rüyada kaküllü olduğunu görmek, kısa yol; bukleli saçlar ise, kısmetli bir yoldur. Bekar bir bayanın saçlarını topuz yapması yada geriye toplaması hayırlı bir kısmet, fiyonk, toka vb. takması ise evliliktir.

Rüyada saç ağarması; Rüyada saçını ağarmış olarak görmek, gençler için temkin ve vekara, uzun ömre, saç ve sakalının büsbütün ağardığını görmek, fakirliğe, yalnız sakalında beyazların bulunduğunu görmesi, onun kuvvet ve ve-karına, eğer hamile karısı bulunuyorsa erkek bir çocuğa sahip olacağma; sakalında beyazlık görmek, veyahut sakalını kesmek, ihtiyar olan kimselerin vefat edebileceğine işarettir.

Rüyada saç kesmek; Rüyada saç kesmek veya kestirmek, tehlikeli bir haber olup dikkatli olmanız gerektiğine işarettir.

Rüyada saç örmek; Saç örmek hoştur, ama tembellikle yorumlanır. Unutmayın hazıra dağ, taş dayanmaz.

.......................................................

دیدن حلزون در خواب

Rüyada görülen salyangoz, bekâr için yuva kurmaya çağrışım yapar. Evliler için sıkıntılı zor günlerin geleceğine işaret sayılır. Kimi zaman işlerin durgunlaşacağına, üzüntüye, geçim darlığına, kimi zaman da güven duymaya, gelecek küçük bir yardıma yorumlanır.

Rüyada salyangoz yemek, lüzümsuz yiyeceklerle midenizin bozulacağına, mide ile ilgili bir problem yaşamaya delalettir.

Rüyada hareket eden bir salyangoz görmek, işlerin yavaş yavaş ilerlemesine, tembelliğe işarettir. Salyangoz ezmek yada öldürmek ise işlerin bozulmasıdır.

....................................................................

دیدن فقیر در خواب

Rüyada görülen fakir, rüya sahibinin hayır sever olduğuna işaret sayılır. Fakir olduğunu görmek ise, bahtının açılacağına hükmedilir. Ayrıca, beklenen kişinin geleceğine yorumlanır. Fakir olduğunu gören ömrü boyunca maddi sıkıntı çekmez.

Bir kimse kendisinin fakir olduğunu ve sadaka topladığını görse, kötü alışkanlıklarını bırakıp tövbe edeceğine yahut kolay mal kazanacağına hükmedilir. Rüyada bir fakirin kapısını çaldığını, kendisininde onu evine konuk ettiğini görse, hatırlı bir kimseden yardım göreceğine işarettir.

...................................................................

دیدن کارخانه در خواب

Bir kimse rüyada bir fabrikada huzurlu olarak çalıştığını görürse, sıkıntı çekmeden mutlu ömür süreceğine işaret eder. Şayet bir fabrikada çalıştığını ve çalışırken bir kaza geçirdiğini görürse, yakın bir zamanda üzüleceği bir habere hükmedilir.

Temiz ve işler durumdaki bir fabrika, parlak bir geleceğe ve toplum ilişkilerinde başarıya, pis ve bakımsız bir fabrika sıkıntıya ve toplumla ilgili sorunlara işaret eder. Rüyada fabrikatörle konuştuğunu görmek, varlıklı bir kimseden destek almak anlamına gelir.

Rüyada fabrika kurmak, güçlü ve gelişime çok açık bir iş kurmaya, kariyer yapmaya delalettir. Rüyada fabrika sahibi olmak köklü bir değişiklik, fabrikada işçi olmak, kişisel gayretle toplumda bir yer kazanmaya işarettir.

Rüyada bir fabrikanın inşaatında çalıştığını görmek, yuvasını sağlam temeller üzerine kuracağına işarettir. Serbest ticaretle uğraşan bir kimse fabrikada çalıştığını ve çalıştığı fabrikanın yandığını görse, işlerinin bozulacağına yahut iflas edeceğine hükmedilir.


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ برای سایت آموزش ترکی استانبولی محفوظ است و کپی برداری ممنوع میباشد طراحی : پیچک